اخبار

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی حلال در مسکو

نمایشگاه پراداکسپو

نمایشگاه محصولات غذایی و نوشیدنی‌‌های حلال روسیه ماه آینده در مسکو برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از Canton Fair، این نمایشگاه که پراداکسپو (Prodexpo) نام دارد بزرگترین نمایشگاه با محوریت محصولات حلال در روسیه و شرق اروپا به شمار می‌آید.

به گفته مسئولان برگزاری، در این نمایشگاه، مواد غذایی از سراسر جهان، از جمله غذاها و نوشیدنی‌های فوری و همچنین محصولات حلال و گیاهی به نمایش گذاشته می‌شود.

بنا بر اعلام مسئولان این نمایشگاه هر سال حدود ۱۴ درصد از محصولات این نمایشگاه از برندهای جدید است. علاوه بر غذا و نوشیدنی، این نمایشگاه محصولات و فناوری‌های جدید در حوزه‌هایی مانند بسته‌بندی و آماده‌سازی مواد غذایی فعالیت دارد.

غذای حلال در روسیه بازاری چند میلیارد دلاری است و تقریباً ۲۰ میلیون مسلمان روسیه را پوشش می‌دهد. در سال ۲۰۱۴، ارزش بازار حلال روسیه بیش از ۳۵ میلیارد دلار بود. گوشت حلال یکی از محرک‌های اصلی بازار حلال است. سالانه ۱,۳ میلیون تن گوشت حلال در روسیه تولید می‌شود.

بیش از ۲۰۰ تولید کننده تأیید شده در روسیه وجود دارد که دارای گواهینامه مرکز بین‌المللی استانداردسازی حلال و گواهی شورای مفتیان روسیه هستند.

نمایشگاه بین‌المللی حلال روسیه (پراداکسپو) از ۶ فوریه (۱۷ بهمن) در شهر مسکو آغاز خواهد شد و ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن ماه) به کار خود خاتمه می‌دهد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *