اخبار, نمایشگاه حلال

مسکو- ایرنا- معاون سیاسی وزارت امور خارجه در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی صنعت حلال کازان در جمهوری تاتارستان، از پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه بازدید کرد و پای حرف دل تاجران ایرانی نشست.

به گزارش ایرنا،‌ علی باقری که بنا به دعوت رسمی رستم مینیخانوف رئیس‌ جمهوری تاتارستان روسیه برای شرکت در پانزدهمین اجلاس بین‌المللی روسیه – جهان اسلام به کازان سفر کرده است، در دیدار با آلکسی روسکیخ استاندار اولیانفسک در پاویون ایران نیز گفت: راهگذرهای بین‌المللی حمل‌ونقل از جمله کریدور شمال – جنوب، فرصت مناسبی برای توسعه همکاری‌های تهران – مسکو فراهم کرده است.

در این نشست که با حضور کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو برگزار شد، باقری بر بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود برای توسعه مناسبات دوجانبه در راستای تحقق اراده رهبران دو کشور تأکید کرد و در عین حال یادآور شد: ظرفیت‌های همکاری دوجانبه، گسترده‌تر از عرصه‌هایی است که تاکنون عملیاتی شده است و یا در حال پیگیری است.
معاون وزیر امور خارجه گفت: امروز تنها از اراده دو کشور برای توسعه روابط سخن نمی‌گوییم بلکه از عزم دو کشور برای همکاری در عرصه‌های بین‌المللی سخن می‌گوییم؛ از این رو، افق نگاهی بالاتر از مناسبات دو جانبه را در اندیشه داریم.
وی تقویت مناسبات ایران با روسیه را در چارچوب سیاست دولت سیزدهم در راستای تحکیم پیوند با همسایگان توصیف کرد و ادامه داد: ایران و روسیه با تکیه بر اندیشه رهبران و اراده ملت‌های خود، تحریم‌ها را به فرصتی برای همکاری تبدیل کرده‌اند و از این رو، باید این فرصت همکاری را فراتر از مرزهای دو کشور توسعه دهیم که سازوکارهای همکاری همچون سازمان شانگهای و گروه بریکس در این مسیر موثر خواهد بود

در این نشست که در پاویون اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کازان و با حضور داود میرزاخانی سرکنسول و نیز برخی فعالان اقتصادی کشورمان برگزار شد، استاندار اولیانفسک و هیأت همراه به معرفی ظرفیت‌های این استان در راستای تقویت مناسبات دوجانبه پرداختند.
آلکسی روسکیخ استاندار اولیانفسک وجهه غالب ظرفیت‌های استان اولیانفسک را بخش صنعت عنوان کرد و گفت:‌ در گذشته،‌ جنبه‌های کشاورزی این استان شناخته شده و مبنای همکاری مشترک با ایران بوده است که ما بر آن هستیم که همکاری‌های دوجانبه در بخش صنعت را فعال کنیم.
وی در ادامه به معرفی ظرفیت‌های این منطقه روسیه در زمینه تولید قطعات خودرو، هواپیما، محصولات کامپوزیت و تجهیزات نفت و گاز پرداخت و آمادگی این استان را برای مبادلات تجاری در این حوزه ها با استان‌های مختلف ایران اعلام کرد.

بازدید از غرفه شرکت‌های ایرانی حضور یافته در نمایشگاه صنعت حلال کازان، بخش دیگری از برنامه‌های معاون وزیر امور خارجه در حاشیه اجلاس کازان بود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *