اخبار

تبادلات علمی ایران و روسیه در حوزه عمرانی، معماری و شهرسازی

تبادلات علمی بین ایران و روسیه

در آخرین روزهای سال۲۰۲۲ دانشگاه "MGSU" میزبان سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه بود.

در دیدار ریاست و معاونین دانشگاه با سفیر فوق العاده و نماینده تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه، دو طرف در خصوص تبادلات علمی و دانشجویی در حوزه عمران، معماری و شهرسازی گفتگو کردند.

دانشگاه Moscow state University of civil engineer با قدمت بیش از ١٠٠ سال مورد تائید وزارت علوم و آموزش عالی ایران می‌باشد.

این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها در حوزه عمران، معماری و شهرسازی در اروپای شرق با ٣٠٠٠ هیئت علمی و کارمند و ١٣٠٠٠ دانشجو از کشورهای مختلف می‌باشد.

نکته مهم این‌که دانشگاه "MGSU" دارای آزمایشگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته در زمینه ساختمانی است.

تبادلات علمی ایران و روسیه
قرارداد پارس کارن با با دانشگاه MGSU

در روز ٢٩ دسامبر ٢٠٢٢ شرکت مدیریت تجارت پارس کارن یک قرار داد با تائید وزارت علوم روسیه با دانشگاه "MGSU" در زمینه‌های تبادلات اساتید و دانشجویی، برگزاری سمینارهای علمی مشترک، آموزش‌های کوتاه مدت مهارتی، دوره‌های مشترک آموزشی با دانشگاه‌های ایران، امضا نمودند.

همچنین دو طرف در خصوص همکاری در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی و استفاده از توان دانشمندان و متخصصین ایرانی در پروژه‌های عمرانی روسیه گفتگو کردند.

تبادلات علمی ایران و روسیه در حوزه عمرانی

در راستای این قرارداد در کوتاه‌ترین زمان ممکن با هماهنگی رایزنی علمی ایران در روسیه، ریاست و معاونین این دانشگاه ضمن سفر به ایران بازدیدی از دانشگاه های ایران خواهند داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شروع صادرات و واردات شرکت خود به روسیه با شماره 02188402566 یا به سایت شرکت مدیریت تجارت پارس کارن به آدرس www.parskaren.com و یا به صفحه پارس کارن به آدرس @pars_karen در اینستاگرام مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *