اخبار

رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد؛ دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت، مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت با اعلام خبر برگزاری دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران گفت: این نمایشگاه 13 لغایت 16 آذرماه و با حضور مقامات کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا و برخی کشورهای عضو شانگهای و شورای همکاری خلیج فارس در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

وی افزود: شرکتهای ایرانی و خارجی در حوزه های مختلف صنعتی، معدنی و کشاورزی در این نمایشگاه غرفه دارند و مقرر شده است در حاشیه نمایشگاه همایش های تخصصی نیز در خصوص موضوعات تجاری و زیرساختی از جمله حمل و نقل، مسائل پولی و بانکی، گمرکی، موافقتنامه های تجاری، همکاریهای علمی، گردشگری و دانش بنیان برگزار شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: با انعقاد موافقتنامه تجارت ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا درمرحله نخست و تبدیل این موافقتنامه به تجارت آزاد در آینده نزدیک، حجم مبادلات تجاری با این کشورها افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در شش ماهه 1402نسبت به مدت مشابه سال قبل صادرات کشورمان به این کشورها حدود 18 درصد رشد داشته است گفت: بیشترین رشد صادرات به کشورهای روسیه، قرقیزستان و قزاقستان بوده است.

گفتنی است؛ اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا تیرماه 1400 در تهران و با حضور مقامات و شرکتهای کشورهای عضو این اتحادیه برگزار شد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *