اخبار

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس: همکاری های تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا ازجمله بلاروس افزایش خواهد یافت

 آقای علیرضا صانعی سفیر جمهوری اسلامی ایران دربلاروس روز جمعه در جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه اوراسیا اظهار داشت :روابط اقتصادی ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا روزبروز درحال گسترش است.

ایشان با اشاره به برگزاری دور دوم نمایشگاه اوراسیا در تاریخ ۱۳ الی ۱۶ آذرماه درتهران با حمایت وزارت صمت و مجوز سازمان توسعه تجارت و حضور کشورهای عضو این اتحادیه از جمله بلاروس، تاکید کرد که برگزاری این نوع رویدادها و نمایشگاههای مختلف بین کشورمان و کشورهای منطقه موجبات آشنایی تجار و کار آفرینان در این کشورها با پتانسیل ها و ظرفیت های اقتصادی همدیگر را فراهم خواهد ساخت.

ایشان درباره تاثیرات افزایش تجارت منطقه ای، اذعان داشت که منطقه اوراسیا، شانگهای و حاشیه خلیج فارس از مناطق مهم دنیا است که در صورت تجارت بین این کشورها با ارزهای ملی شاهد کاهش قابل ملاحظه تاثیر تحریم ها خواهیم بود.

وی با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم در تعامل با کشورهای همسایه و منطقه و استفاده از ظرفیت های اتحادیه های منطقه ای، تاکید داشت که سفارت ایران در بلاروس با تمام ظرفیت از رویدادهایی که نتایج آن باعث رونق اقتصادی بین دو کشور و کمک به تجار و تولیدکنندگان کشور عزیزمان گردد،حمایت خواهد کرد.

در همین راستا سفارت با هدف ترغیب طرف های بلاروسی برای حضور فعال در نمایشگاه اوراسیا علاوه بر دعوت رسمی از معاون وزیر صنعت بلاروس برای حضور در این نمایشگاه ، از مقامات ذیربط بلاروسی برای برگزاری پاویون بلاروس در این نمایشگاه و اعزام هیات تجاری به ایران دعوت نموده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *