مقالات

3 غذای چینی محبوب

غذای چینی

3 غذای اصلی چینی و دستور العمل های ساده برخی از غذاها برای شما در زیر معرفی شده است. این هشت غذای چینی اصلی نیز در چین خیلی معروف هستند که به معرفی آن ها میپردازیم

گوشت خوک ترش و شیرین، مرغ کونگ پائو (گونگ بائوجیدینگ)، ماپو دوفو (پنیر لوبیا ماپو)، ونتون، جیائوزی (راویولی)، اسپرینگ رول، رشته فرنگی سرخ شده و اردک پکن. این غذاهای چینی را می توان در اکثر رستوران های چین میل کرد. در خارج از کشور نیز امکان سفارش برخی از غذاها در رستوران های چینی وجود دارد.

 

1. اردک پکن

علاوه بر بازدید از دیوار بزرگ چین، کاخ امپراتوری و مقبره‌های مینگ،توصیه میشود حتما غذای معروف «اردک پکن» را امتحان کنید.

بهترین مکان برای انجام این کار رستوران Quanjude Peking Duck در پکن است. از زمان افتتاح در سال 1864، این رستوران هنر سنتی پختن اردک را در فر حفظ کرده است.

اگر می خواهید این غذای چینی را امتحان کنید، دستور العمل ساده به شرح زیر است:

ابتدا پوست اردک گرفته میشود سپس ادویه هایی مانند روغن، عسل و سس مخصوص به اردک اضافه می کنند و آن را روی چوبی روی فر آویزان می کنند و می پزند تا پوست آن طلایی و ترد شود. نحوه مصرف نیز قابل ذکر است: تکه های گوشت اردک را که به صورت ورقه ای نازک برش می دهند، همراه با تکه های پیازچه، قاچ خیار و سس تیره مخصوص روی نان های پهن می گذارند و سپس به هم می زنند و می خورند.

2. گوشت خوک شیرین و ترش

این غذا به وضوح در صدر فهرست محبوب ترین غذای چینی در بین خارجی ها قرار دارد. ترکیب طعم ترش و شیرین، رنگ های غنی و باشکوه و گوشت لطیف در پوششی ترد، این تخصص را برای همه غیرقابل مقاومت می کند. حالا گوشت خوک را می توان با مواد دیگری مانند دنده، مرغ یا گوشت گاو و ماهی جایگزین کرد.

دستور العمل های آسان:
مواد تشکیل دهنده و ادویه جات ترشی جات

محتویات اصلی:

شکم خوک: 200 گرم

گوجه فرنگی: یک عدد

سس گوجه

فلفل سبز: یک عدد

یک تکه سیر

شکر سفید

یک قاشق سس صدف قوت

نمک

فلفل

(میزان ادویه ها را می توان با توجه به ذائقه شخصی تنظیم کرد.)

3- کونگ – مرغ پائو

مرغ کونگ پائو یک دستور غذای سنتی سیچوان است. مواد ضروری به مرغ خرد شده، چیلی خشک و بادام زمینی نمکی تبدیل می شود که با هم مخلوط شده و تفت داده می شوند. طعم در ابتدا کمی تندی دارد، در حالی که گوشت مرغ نرم و تازه کاملا با بادام زمینی ترد هماهنگ است. به همین دلیل، این آماده سازی از محبوبیت زیادی برخوردار است. به خصوص در اروپا و آمریکا، و همچنین در کشورهای دیگر در سراسر جهان، مکعب های مرغ کونگ پائو تقریباً به مظهر غذاهای چینی تبدیل شده اند.

مواد تشکیل دهنده و ادویه جات ترشی جات
مواد اصلی: 400-500 گرم مرغ، 100 گرم بادام زمینی ادویه جات: فلفل قرمز خشک، 5 عدد پیاز سبز، یک تکه زنجبیل، 5 عدد سیر، 30 گرم روغن پخت و پز، 15 گرم سس لوبیا غلیظ، 5 گرم شراب پخت و پز، 15 گرم نشاسته پخت و پز، 2 گرم نمک، 5 گرم سرکه برنج، 10 گرم سس سویا و 5 گرم شکر

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *