نمایشگاه حلال

فوروم روسیه جهان اسلام و نمایشگاه حلال کازان روسیه برگزار شد

فوروم روسیه و نمایشگاه حلال

فوروم روسیه -جهان اسلام و نمایشگاه حلال کازان روسیه در دوروز ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت برگزار شد.

این نمایشگاه که در کازان روسیه کازان‌سامیت یا همان اجلاس اقتصادی بین‌المللی «روسیه – جهان اسلام: اجلاس کازان» یکی از رویدادهای اقتصادی بین‌المللی پیشرو فدراسیون روسیه و سازمان همکاری اسلامی (OIC) است. نمایشگاه حلال کازان یکی از رویدادهایی است که در حاشیه اجلاس برپا می‌شود.

این اجلاس از سال ۲۰۰۹ هر ساله با حضور کشورهایی نظیر امارات متحده عربی، مالزی قرقیزستان، اندونزی، تایلند، الجزایر، آذربایجان، سنگاپور، ترکیه، کوبا، سودان، عربستان سعودی، افغانستان، بحرین، اردن، مراکش، پاکستان، قطر، قزاقستان و ایران برگزار شده است.

نمایشگاه حلال کازان
نمایشگاه حلال کازان

مهم‌ترین موضوعات مورد بحث در این اجلاس حول محور امور مالی و بانکداری اسلامی، صنعت حلال، دیپلماسی جوان، توسعه صادرات، موسسات کوچک و متوسط و سرمایه گذاری است که با هدف مساعدت و حمایت در جهت توسعه روابط اقتصادی و تجاری اسلامی به ویژه با کشورهای جهان اسلام برگزار می‌شود.

در پاویون جمهوری اسلامی ایران بیش از ۵ شرکت از جمله شرکت کاله-صنایع کوروش(گلرنگ)-سحر-شرکت اتحادیه تجارت روسیه وایران و ۱۵۰ نفر در قالب هیئت‌ها و کارگروه‌های مختلفی از ایران حضور داشتند که درطول نمایشگاه توانستند با همتای اقتصادی خود تبادل اطلاعات نمایند تا بتوانند بهترین راه‌های صادرات یا واردات خود با کشور روسیه و سایر کشورهای حاضر در نمایشگاه را پیدا نمایند.

نمایشگاه حلال
نمایشگاه حلال 2023

همچنین این نمایشگاه میزبان علیرضا پیمان پاک، قائم مقام وزارت کشاورزی، محمد موسوی، معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی معاون وزارت گردشگری و همچنین حجةالاسلام شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بوده است.

در حاشیه این اجلاس تفاهم‌نامه های مختلفی از جمله تفاهم متقابل در زمینه گردشگری ایران و روسیه امضا گردید.

لازم به اشاره است شرکت مدیریت تجارت پارس کارن با مجوز سازمان توسعه تجارت مجری برگزاری پاویون ج ا ا بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از این نمایشگاه یا حضور در نمایشگاه‌های کشور روسیه می‌توانید به سایت https://parskaren.com/ مراجعه نمایید یا به صفحه Pars_Karen در اینستاگرام مراجعه نمایید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *