اخبار

افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران و اوراسیا

افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران و اوراسیا

نمایشگاه تخصصی دستاورد‌های صادراتی ایران به اوراسیا با حضور اعضای هیات مدیره و مدیران سازمان، روسای اتاق‌های بازرگانی ایران و روسیه و جمعی از تولید کنندگان و صادرکنندگان در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد.

به گزارش پول نیوز، در این نمایشگاه بخشی از توانمندی‌های صادراتی ایران به اوراسیا با حضور ۴۰ شرکت صنعتی علاقه‌مند به حضور در بازار تجاری اوراسیا و توانمند در بخش صادرات از استان‌های گیلان، تهران، مازندران، فارس، کردستان و همدان حضور دارند.

هادی تیزهوش تابان رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه با اشاره به فراهم بودن بستر لازم به منظور صادرات محصولات و کالا‌های تولیدی کشورمان به بازار اوراسیا گفت: باتوجه به اینکه در اتحادیه اقتصادی اوراسیا، سازمان توسعه تجارت تعرفه ترجیحی هفت هزار و ۵۰۰ قلم کالا را به صفر رسانده است این امکان وجود دارد که ایران در مقابل سایر رقبا بتواند برخی کالا‌ها را با قیمت کمتری به بازار روسیه صادر و از روسیه وارد کند.

استانیسلاو سینچنکو رییس اتاق بازرگانی و صنعت آستراخان نیز با اشاره به برخی مشکلات پیش رو در تسهیل تجارت دو کشور، گفت: سابقه تجارت کشور‌های ایران و روسیه به صد‌ها سال گذشته باز می‌گردد و برخلاف گذشته امروزه تجار با قوانین متعدد دست و پاگیر روبرو هستند که باید برای آن‌ها راه حلی جست و به توافق و تفاهم رسید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *