نمایشگاه حلال, نمایشگاه حلال کازان

آشنایی با نمایشگاه حلال روسیه؛ اهداف، زمان و محل برگزاری

نمایشگاه حلال کازان

کازان‌سامیت یا همان اجلاس اقتصادی بین‌المللی «روسیه – جهان اسلام: اجلاس کازان» یکی از رویدادهای اقتصادی بین‌المللی پیشرو فدراسیون روسیه و سازمان همکاری اسلامی (OIC) است. نمایشگاه حلال کازان یکی از رویدادهایی است که در حاشیه اجلاس برپا می‌شود.

این اجلاس از سال ۲۰۰۹ هر ساله با حضور کشورهایی نظیر امارات متحده عربی، مالزی قرقیزستان، اندونزی، تایلند، الجزایر، آذربایجان، سنگاپور، ترکیه، کوبا، سودان، عربستان سعودی، افغانستان، بحرین، اردن، مراکش، پاکستان، قطر، قزاقستان و ایران برگزار شده است.

مهم‌ترین موضوعات مورد بحث در این اجلاس حول محور امور مالی و بانکداری اسلامی، صنعت حلال، دیپلماسی جوان، توسعه صادرات، موسسات کوچک و متوسط و سرمایه گذاری است که با هدف مساعدت و حمایت در جهت توسعه روابط اقتصادی و تجاری اسلامی به ویژه با کشورهای جهان اسلام برگزار می‌شود.

همه ساله در حاشیه این اجلاس نمایشگاه «حلال» با حضور نمایندگان سازمان‌ها و شرکت‌کنندگان در اجلاس برگزار می‌شود. در این نمایشگاه بیش از ۶۰ تولیدکننده از کشورهای روسیه، ایران، ترکیه، سریلانکا، امارات و … انواع مواد غذایی، نوشیدنی‌ها، غذای کودک و مکمل‌های غذایی بر پایه استاندارد حلال را به معرض نمایش می‌گذارند.

اجلاس کازان 2021
روسیه – جهان اسلام: اجلاس کازان 2021

نمایشگاه حلال کازان می‌تواند موقعیت منحصربفردی برای بازارشناسی، امکان‌سنجی صادرات کالا یا خدمات، معرفی محصولات و خدمات جدید، اعطای نمایندگی‌های فعال، تقویت و پشتیبانی عملکرد نمایندگان و فعالیت‌هایی از این حیث برای فعالان اقتصادی کشورمان باشد.از سال 2019، اجلاس سران در مرکز نمایشگاهی بین‌المللی کازان اکسپو، مجموعه‌ای در سطح جهانی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی کازان، بستری برای ارتباطات بین‌المللی و بین منطقه‌ای، سایتی برای انتقال فناوری و دانش جهانی برگزار می‌شود.

هدف نمایشگاه حلال

اهداف این نمایشگاه حمایت از تولیدکنندگان محصولات حلال، توسعه روابط روسی و بین المللی، کمک به توسعه بازارهای جدید واردات و صادرات محصولات حلال، مشارکت فعال در فرآیندهای بین المللی مرتبط با توسعه صنعت حلال در سراسر جهان است. ایجاد و تقویت ارتباطات تجاری بین فعالان بازار حلال.

زمان برگزاری نمایشگاه حلال 2023

18 تا 20 می 2023 – 28 تا 30 اردیبهشت 1402

نمایشگاه حلال روسیه
عکسی از نمایشگاه حلال روسیه 2021

تاتارستان و کازان

جمهوری تاتارستان یکی از بزرگترین بازارهای مصرفی آسیاست که ضمن برخورداری از اقتصادی بسیار پویا، بر توسعه فناوری متمرکز شده و دولت آن علاقه زیادی به توسعه روابط تجاری و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران دارد.

شهر کازان پایتخت تاتارستان میباشد که با جمعیت 1.1 میلیون نفری، در 800 کیلومتری مسکو واقع شده و یکی از مراکز صنعتی، بازرگانی و فرهنگی در مرز اروپا و آسیاست که از لحاظ اقتصادی و صنعتی با گسترش صنایع پالایشگاهی نفت و پتروشیمی و صنایع هوایی، رشد بسیار چشمگیری داشته است. کازان مرکز تقاطع شبکه راه آهن سراسری روسیه، راههای زمینی و خطوط هوایی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، روی لینک زیر کلیک کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *