نمایشگاه نفت و گاز

آشنایی با نمایشگاه نفت و گاز مسکو (روسیه)

نمایشگاه نفت و گاز مسکو

نمایشگاه نفت و گاز مسکو (روسیه) از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های بین‌المللی با موضوع تجهیزات پیشرفته و فناوری‌های نوآورانه در حوزه نفت و گاز است. این نمایشگاه جزو 10 رویداد مهم دنیا در حوزه نفت به حساب می‌آید.

نمایشگاه نفت و گاز روسیه قدمتی 45 ساله دارد و از سال ۱۹۷۸ هر ساله برپاست و در طول این سال‌ها موفق شده جایگاه بسیار خوبی در رویدادهای تجاری و بین‌المللی کسب کند. انرژی کماکان نقش مهم و تاثیرگذاری در اقتصاد روسیه دارد؛ همین بس که اشاره کنیم که نیمی از درآمد روسیه از نفت و گاز تامین می‌شود. روسیه برای مدیریت مصرف و بهره‌وری هرچه بیشتر در حوزه انرژی، چنین نمایشگاهی را برگزار کرده است.

اهداف نمایشگاه نفت و گاز مسکو

نمایشگاه نفت و گاز مسکو تحت نظر وزارت صنعت و تجارت، انرژی، کارآفرینان، اتحادیه صنعتگران، انجمن گاز روسیه، تولیدکنندگان نفت و گاز و اتاق بازرگانی و صنعت روسیه برنامه‌ریزی می‌شود. این نمایشگاه هدف‌های زیر را دنبال می‌کند:

 • گرد هم آوردن اعضای انجمن صنعتگران از سراسر جهان
 • ارائه روندهای جدید تولید محصولات فرآوری شده در حوزه نفت و گاز
 • ایجاد فرصتی برای ملاقات با مصرف کنندگان و تولیدکنندگان
نمایشگاه نفت و گاز روسیه
عکسی از نمایشگاه نفت و گاز روسیه سال 2022

از طریق این رویداد بین المللی می‌توان با چالش‌های موجود در این حوزه آشنا شد و برای افزایش بهره‌وری و کیفیت با کارشناسان گفتگو کرد. بنابراین پنل‌های گفتگو آزاد بسیاری با موضوعات متنوعی در نمایشگاه نفت و گاز مسکو برگزار می‌شوند.

موضوعات کنفرانس و برنامه های نمایشگاه نفت و گاز مسکو

این نمایشگاه فرصتی عالی برای بررسی تمامی جوانب صنعت نفت و گاز به صورت میان‌مدت و بلندمدت محسوب می‌شود؛ چرا که حوزه نفت و گاز مسکو و کشورهای دیگر در آستانه تغییرات جدیدی قرار دارد. با توجه به تغییرات پیش رو، باید برای جذب سرمایه‌گذار، ذخایر معدنی جایگزین و تهیه سیاست‌های مالی درست برای توسعه در بازار با کارشناسان این صنعت بحث و مشارکت فکری شود. بنابراین موضوعاتی که در این مجمع در مورد آنها گفت‌وگو می‌شود، شامل موارد زیر است:

 • چالش‌ها و هدف‌های پیش روی بخش نفت و گاز در بلند مدت
 • چگونگی توسعه زیرساخت‌ها برای حضور قوی در بازار صنعت انرژی
 • جایگاه نوآوری و بهره‌وری در صنعت نفت و گاز
 • بررسی سیاست‌های بازار انرژی و ایجاد جایگاهی پایدار در آن
 • پیش‌بینی قیمت جهانی هیدروکربن‌ها
 • ایجاد فضایی برای همکاری بین‌المللی و تحکیم سیاست‌های خارجی
 • اتخاذ بهترین شیوه‌های زیست محیطی و استاندارد در حوزه انرژی
 • تعریف شاخص‌های شفاف در بازار داخلی نفت و فرآورده‌های نفتی
نمایشگاه نفت و گاز مسکو
نمایشگاه نفت و گاز روسیه

زمان و مکان برگزاری نمایشگاه

روسیه، مسکو، کراسنوپرسننسکایا

4 تا 7 اردیبهشت 1402 – 24 تا 27 آوریل 2023

چرا نمایشگاه نفت و گاز روسیه؟

با توجه به این‌که حوزه انرژی چه در ایران و چه در جهان با چالش‌های بسیاری روبه‌رو است، شرکت در این نمایشگاه بهترین فرصت برای بررسی مشکلات، هدف‌ها و پیدا کردن راه‌کارهای پیش رو در جهت توسعه زیرساخت‌های این صنعت خواهد بود.

ضمن این‌که با حضور در نمایشگاه نفت و گاز روسیه می‌توان برای توسعه صنعت انرژی و ایجاد مسیرهای همکاری بین‌المللی تلاش کرد. در واقع بهترین و پیشرفته‌ترین بازارها در نمایشگاه نفت و گاز حضور دارند و امکان تقویت همکاری‌ با کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه در این رویداد فراهم است.

گردهم آمدن کارشناسان و کارآفرینان از سراسر جهان و نمایش محصولات و روندهای جدید پیش رو در انرژی باعث شده که شبکه‌سازی قدرتمندی در حین برگزاری این رویداد شکل بگیرد و اطلاعات مهمی در آن به اشتراک گذاشته شود.

برای ثبت‌نام و حضور در این رویداد مهم، روی لینک زیر کلیک کنید

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *