نمایشگاه اوراسیا

مقدمه

Tehran to host 2nd EAEU exclusive exhibition

نمایشگاه اوراسیا، فرصت مغتنم توسعه روابط تجاری ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در آئین افتتاحیه نمایشگاه تخصصی اوراسیا به میزبانی ایران گفت: این میزبانی فرصت مناسبی برای تسهیل مذاکرات تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و افزایش سطح روابط تجاری خواهد بود.

حمید زادبوم با اشاره به اهمیت این رویداد بزرگ و میزبانی ایران اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه تخصصی اوراسیا در ایران، فضایی برای شناخت بیشتر ظرفیت‌های صادراتی ایران و کشورهای عضو اتحادیه است و این میزبانی فرصت مغتنمی برای تسهیل مذاکرات تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا خواهد بود.

وی با بیان اینکه اتحادیه اقتصادی اوراسیا با ۱۸۵ میلیون نفر جمعیت از شرکای مهم تجاری ایران محسوب می‌شود، افزود: در بهار ۱۳۹۷ موافقت‌نامه موقت تجارت آزاد میان ایران و اوراسیا شامل ۸۶۲ قلم کالا به امضا رسید و از پنجم آبان ۱۳۹۸ این موافقت‌نامه اجرایی شد و در حال حاضر تلاش می‌کنیم که این موافقت‌نامه به موافقت‌نامه تجارت آزاد با اوراسیا تبدیل شود.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: نتیجه این موافقت‌نامه باید در روابط تجاری و‌ بخش خصوصی ایران و کشورهای عضو نمود پیدا کند، تا روابط اقتصادی و تجاری بیش از پیش گسترش یابد.

زادبوم با اشاره به تاثیر برگزاری اولین نمایشگاه اوراسیا در تهران در روابط تجاری ایران و پنج کشور گفت: شرایط کرونایی باعث شد تعداد شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان از ایران و کشورهای دیگر کاهش یابد اما امیدواریم نمایشگاه بعدی با مشارکت بیشتری برگزار شود.

خاطرنشان می‌سازد، آئین آغاز به کار نخستین نمایشگاه تخصصی اوراسیا با حضور حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان تویعه تجارت ایران، دانیل ایبرایف، رئیس شورای تجاری اوراسیا، ولادیمیر اوبیدنوف، رئیس شورای تجاری روسیه و ایران، عزیز منصوری، رئیس اداره همکاری‌های چندجانبه تجاری مالی وزارت امور خارجه، کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه، امیر عابدی، رئیس اتاق مشترک ایران و قزاقستان، حسن زمانی، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین‌المللی، رئیس کمیته سیاست اقتصادی و توسعه ولگوگراد، رایزن بازرگانی بلاروس و نمایندگان سفارت‌خانه‌های کشورهای مختلف در تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار شد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *