اخبار

شرکت‌های ایرانی باید آگاهانه و قانونی وارد بازار روسیه شوند

نمایشگاه حلال

مجمع بین‌المللی اقتصادی «روسیه – جهان اسلام: مجمع کازان» از سال 2009 در پایتخت تاتارستان برگزار می‌شود و بستری برای تقویت روابط تجاری، اقتصادی، علمی، فنی، اجتماعی و فرهنگی بین روسیه و کشورهای عضو سازمان اسلامی است.

شرکت‌های ایرانی نیز در این نمایشگاه حضور پررنگی داشتند.

مسعود توتونچیان عضو هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت صنایع غذایی سحر در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اسپوتنیک در همایش کازان ضمن اشاره به حضور ده ساله این شرکت در بازار روسیه بیان داشت که بازار هدف این شرکت تمامی شهرهای روسیه است اما محصولات حلال در استان‌های مسلمان نشین روسیه از طرفداران خاص خود برخورداراست. وی همچنین از تلاش شرکت سحر برای نزدیک کردن این محصولات به ذائقه و سلیقه مردم روسیه به منظور صادرات گسترده‌تر گفت.

وی افزود: توصیه من به شرکت های علاقه‌مند به ورود در بازار روسیه این است که حتما از راه‌های قانونی و با آگاهی کامل شروع کنند. در این زمینه اطلاعات لازم را جمع آوری کنند.

علیرضا جعفری مجری پاویون‌های ایران در نمایشگاه‌های روسیه نیز به نوبه خود در خصوص توجه شرکت‌های ایرانی به نمایشگاه حلال گفت و به حضور پررنگ شرکت‌های بزرگ ایرانی را در کنار کشورهای مسلمان دیگر مانند ترکیه و ازبکستان، عربستان و امارات اشاره کرد. وی همچنین حضور در نمایشگاه‌های معتبر و ماندگاری در بازار روسیه را از شرایط موفقیت در این بازار نام برد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *