اخبار

علی اصغر شالبافیان: به‌زودی مسیر پروازی تهران-کازان راه اندازی می‌شود

علی اصغر شالبافیان

هواپیمایی نوردویند پروازهای مستقیم کازان-تهران را راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری ایران در گفت‌وگو با اسپوتنیک در همایش بین‌المللی «روسیه-جهان اسلام: اجلاس کازان 2023» بیان کرد که توافقی بین ایران و فدراسیون روسیه انجام شد که پروازهای کازان-تهران-کازان در هفته 2 بار و دائمی و نه‌تنها در فصل گردشگری انجام شود.

به گفته شالبافیان، اکنون یک گردشگر روسی می‌تواند به صورت انفرادی به ایران پرواز کند و در بدو ورود در فرودگاه ویزا بگیرد: این گزینه برای شهروندان روسیه ارائه شده است، این روش در فرودگاه بیش از 30 دقیقه طول نمی‌کشد.

در ادامه او افزود: در راستای ثبات و پیوستگی فعالیت این مسیر پروازی با شرکت‌ها و آژانس‌های مسافرتی روسیه از جمله شهر کازان مذاکراتی داشتیم برای کمک به دائمی بودن این مسیر پروازی تمام تلاش خود را می‌کنیم و هدف جذب اصحاب رسانه گردشگری و فرهنگی روسیه را که توان بهتر معرفی کردن فرهنگ و پتانسیل گردشگری ایران را در روسیه داریم.

معاون گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی و گردشگری ایران همچنین از خبرگزاری‌های فعال در روسیه و ایران همچون اسپوتنیک خواستار معرفی صحیح وگسترش اطلاعات در مورد توانمندی‌های بالقوه صنعت گردشگری بین دو کشور شد.

معاون گردشگری ایران همچنین گفت: فردا قرارداد مهمی بین فدراسیون روسیه و ایران با حضور نمایندگان وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه و سازمان توسعه تجارت ایران امضا می‌شود. این سند تعدادی از اقدامات را برای توسعه برنامه‌های گردشگری بین کشورها ارائه می‌کند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *