نمایشگاه ساختمان Rosbuild

حضور پررنگ ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان روسیه

ایران در نمایشگاه صنعت ساختمان روسیه

اتاق تعاون ایران با مجموعه‌ای از شرکت‌های ایرانی ، بزرگترین ‌پاویون کشورمان را در نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت و ساز روسیه به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از مسکو ، هفته ساخت و ساز در روسیه با راه‌اندازی نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان موسوم به «روسبیلد» کلید خورد و ‌اتاق تعاون ایران با مجموعه‌ای از شرکت‌های ایرانی ، بزرگترین ‌پاویون کشورمان را در نمایشگاه امسال به خود اختصاص داده است.

پاویون جمهوری اسلامی ایران متشکل از ۱۶ شرکت فعال در صنعت ساختمان است که محصولات باکیفیت ایرانی ، شامل سنگ‌های تزئینی و آجرنما ، متناسب با آب و هوای روسیه ، شیرآلات بهداشتی ، لوله و پلیکا و نیز رنگ و رزین را عرضه کرده‌اند.

سفیر کشورمان در روسیه ، در مراسم گشایش پاویون ایران با اشاره به افزایش حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه به حدود ۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ میلادی گفت : این رقم که در تاریخ روابط دو کشور بی سابقه است ، بزودی جهش‌های چشمگیر‌تری را تجربه خواهد کرد.

کاظم جلالی افزود : شرکت‌های ایرانی در تمام حوزه‌های اقتصادی و صنعتی دارای توانمندی‌هایی هستند که در صورت حضور پررنگ در بازار روسیه ، می‌توانند سهم بزرگی از بازار ۳۰۰ میلیارد دلاری واردات روسیه را به خود اختصاص دهند.

وی برپایی این نمایشگاهها را فرصتی مناسب برای عقد قراردادهای همکاری با شرکت‌های روسی به منظور پر کردن جای خالی شرکت‌های غربی در بازار روسیه عنوان کرد.

محسن عبدالهی رئیس اتاق تعاون ایران هم به ظرفیت‌های تخصصی شرکت‌های ایرانی در بخش‌های مختلف اقتصادی اشاره و تاکید کرد : محصولاتی که شرکت‌های کشورمان در صنعت ساختمانی تولید می‌کنند با محصولات اروپایی و آسیایی قابل رقابت است.

رئیس اتاق تعاون به اهداف شرکت در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت : اتاق تعاون ایران با دو هدف اصلی ، از جمله بازاریابی برای شرکت‌های ایرانی و شناسایی شرکت‌های سرمایه‌گذار روسی در بازار ساخت و ساز ایران در این نمایشگاه حضور پیدا کرده است تا بتوان با سرعت بیشتری موضوع ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال ، که وعده دولت است ، محقق شود.

آندری دیمیتریف ، مدیر برگزاری این نمایشگاه بین‌المللی نیز در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما ، با استقبال از حضور پررنگ ایران در این نمایشگاه گفت : محصولات ایرانی کیفیت بسیار بالایی دارند.

وی کیفیت مطلوب و قیمت مناسب را دو عامل اصلی در اقبال مشتریان و شرکت‌های روسی به محصولات ایرانی برشمرد و افزود : در مدت برگزاری نمایشگاه شاهد عقد قراردادهای همکاری بین شرکت‌های دو کشور خواهیم بود.

در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان روسیه ، بیش از ۴۰۰ شرکت از روسیه و ۱۵ کشور جهان، جدیدترین دستاوردهای صنعت ساختمان را عرضه کرده‌اند.

نمایشگاه بین‌المللی «روسبیلد» به مدت یک هفته در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی مسکو ، موسوم به «اکسپوسنتر» دایر است.

مصاحبه‌ها :

۱-بهمن عبداللهی، رئیس اتاق تعاون ایران
۲-کاظم جلالی، سفیرجمهوری‌اسلامی ایران در روسیه
۳-جعفری، مدیر برگزاری پاویون ایران
۴- محمود چینی، مدیر شرکت ایرانی
۵-شهرام معین‌فر، فعال اقتصادی

عکس‌هایی از نمایشگاه روسبیلد (Rosbuild)

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *