مقالات

6 اشتباه برای جذب بازدیدکننده در نمایشگاه

اشتباه در جذب بازدیدکننده نمایشگاه

نیاز به گفتن نیست که نمایشگاه‌ها فرصتی عالی و کم‌نظیر برای ارائه محصول یا خدمات یک شرکت است. طبیعتا در چنین موقعیت و امکانی، جذب بازدیدکننده موضوع بسیار مهمی برای مدیر و کارکنان آن شرکت خواهد بود. در این‌جاست که حساسیت انتخاب غرفه بالا می‌رود و ممکن است شرکت‌ها را در انتخاب غرفه به اشتباه بیندازد. در این فرصت نگاهی کلی به برخی از این اشتباه‌های رایج برای جذب بازدیدکننده در نمایشگاه‌ها داریم. امیدواریم که این مطلب به شما کمک کند حضوری موفق در نمایشگاه‌ها و به‌ویژه نمایشگاه‌های بین‌المللی داشته باشید.

اشتباه‌های رایج در جذب بازدیدکننده نمایشگاهی

انتخاب غرفه ابتدایی و انتهایی

عموم مشارکت‌کنندگان در نمایشگاه گمان می‌کنند که رزرو غرفه اول در سالن بهترین بازخورد را در جذب بازدیدکننده خواهد داشت. در حالی که به دلیل ازدحام در ورودی و خروجی‌های سالن و به تبع آن تغییر نور و تهویه به صورت ناگهانی، این غرفه‌ها تاثیر منفی در جذب مخاطب خواهند داشت.

طراحی پیچیده و شلوغ غرفه

به کرات دیده شده که اهداف و چشم‌اندازهای مشارکت‌کننده فدای جذابیت بصری غرفه می‌شود. به عبارتی غرفه‌ای زیبا ولی دارای فرسنگ‌ها فاصله از خط مشی مشارکت‌کننده به نمایش گذاشته می‌شود که حتی با استراتژی‌هایش نیز در تضاد است.

اولویت اول، جذب مخاطب عام

ابزارهای تبلیغات در نمایشگاه، محدود به غرفه‌سازی و تابلوهای تبلیغاتی نیست. امکان استفاده از موسیقی، هدایای تبلیغاتی، اجرای حرکات آکروباتیک و … نیز وجود دارد. هر یک جذابیت خود را دارند ولی استفاده از آن‌ها باید هم‌راستا با اهداف مشارکت‌کننده باشد.

تبدیل غرفه نمایشگاه به کاتالوگ

مهم‌ترین ویژگی غرفه نمایشگاهی ایجاد فضایی برای تبلیغ حضوری است. بازدیدکننده محصول از نزدیک می‌بیند و از مشاوره شما بهره می‌برد. اطلاعاتی مانند اطلاعات عمومی، معرفی شرکت، معرفی مدیرعامل و … بهتر است با ابزاری نظیر کاتالوگ ارائه شوند.

ارائه بیش از اندازه محصول

در اینجا نمی‌خواهیم تبلیغ محصول‌محور را حذف کرده یا نقش آن را در تبلیغات انکار کنیم بلکه می‌خواهیم تاکید کنیم که طراحی غرفه محصول‌محور تنها یکی از رویکردهای موجود است که اثر مثبت یا منفی آن نیاز به تحقیق درباره موضوع نمایشگاه و اهداف مشارکت‌کننده دارد.

بیان صفت‌های عالی در تبلیغات

استفاده مکرر از صفت‌های عالی از بعد روانی باعث ایجاد حس تردید درباره شرکت خواهد شد. چرا که با سرعت سرسام‌آور پیشرفت تکنولوژي، هر روز شاهد حذف شدن کمپانی‌های معروفی هستیم که زمانی در نوع خود از اولین یا بزرگ‌ترین‌ها بوده‌اند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *